WordPress Woocommerce ve hazır e-ticaret paketleri arasında ne farklar bulunuyor?

Woocommerce hazır e-ticaret altyapı paketlerini birbirinden ayıran birçok farklı özellik bulunuyor. Bu farklıları da şöyle sıralayabiliriz:

Kodlama ve tasarım

Woocommerce ve benzeri açık kaynaklı yazılımları kullandığınızda e-ticaret sitesinin arka planındaki tüm çalışmaları, altyapı bakımlarını, güncellemeleri, tasarımı, kodlamaları sizin yapmanız gerekir. Tasarım ve kodlama konusunda bir bilginiz yoksa bu işleri öğrenmek uzun vakit alacağı gibi site yönetimi sürecinde birçok hata yapabilirsiniz ve bu hatalar size kimi zaman pahalıya patlayabilir; siteniz ve marka imajınız için kötü sonuçlar doğurabilir.

Hazır e-ticaret paketlerini kullandığınızda ise kodlama ve tasarım konusunda herhangi bir tecrübe sahibi olmanıza gerek yoktur. Bu hizmet sağlayıcıları, sitenin gerekli kodlama işlemlerini hali hazırda yapmış olurlar ve siz hazır şablonlar üzerinden işinize uygun bir tasarımı seçerek, hızlı bir şekilde online mağazanızı kurabilirsiniz. Altyapı paketlerini kullandığınızda arkaplandaki teknik işlerle ilgilenmeden doğrudan işinize odaklanabilirsiniz.

Altyapının kurulumu

Woocommerce e-ticaret modülü WordPress ile kullanılmakta ve yazının başında da belirttiğimiz gibi bu iki altyapının kurulumu ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Ancak bu altyapının kurulumunun tamamen sizin tarafınızdan yapılması gerekir. Web site kurulumu ile ilgili temel bilgilerinizin olması bu aşamada önemlidir. Bu modüllerin yanlış veya eksik kurulumu sistemin çalışmamasına ya da yanlış çalışmasına neden olacaktır. WordPress ve Woocommerce bir e-ticaret sitesinin kurulum süreci birkaç hafta ya da birkaç ay alabilir. Bu yapılan işin kapsamına ve tasarımı yapan kişinin bilgisine göre değişiklik gösterir.

E-ticaret paketleri ise hazır ve kurulumu tamamlanmış olarak size sunulur. Siz herhangi bir altyapı kurulum işi ile uğraşmadan, mağaza ayarlarınızı ve ürün düzenlemelerinizi yaparak sitenizi satışa hazır hale getirebilirsiniz. Altyapı paketini satın aldığınızda, gerekli evrak işlerinin tamamlanmasının ardından web siteniz hazır bir şekilde size sunulur. Ürünlerinizi siteye yüklediğinizde satış yapmaya hazırsınızdır.