WordPress Woocommerce’ın Avantajları

WordPress Woocommerce kullanmanın sağladığı bir takım avantajlar bulunuyor. Bu avantajları da şöyle sıralayabiliriz:

Ücretsiz bir yazılım olması

Ücretsiz olması nedeniyle, alan adı ve hosting satın aldıktan sonra ek bir ücret ödemeden kendi başınıza standart bir e-ticaret sitesinin kurulumunu düşük maliyetlerle yapabilirsiniz.

İstediğiniz herhangi bir ürünü satabilirsiniz

Mağazanızı kurduktan sonra bu platform üzerinde istediğiniz herhangi bir ürünün satışını yapabilirsiniz. Fiziksel ürünlerin yanı sıra dijital platform ürünlerini de satabilirsiniz.

Kolay kullanım sağlaması

Woocommerce yönetici arayüzünün basit ve kolay anlaşılır olması, ürün yönetimini, sipariş takibini, müşteri yönetimini ve ürün sayfa düzenleme işlemlerini kolay bir şekilde yapmanızı sağlar.

Raporlama özellikleri

Yönetici paneli üzerinde, yaptığınız satışlarla ilgili birçok verinin takibini yaparak, işinizi daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz.

Dilediğiniz eklentilerle sitenin kapsamını geliştirebilirsiniz

Woocommerce ile uyumlu olan onlarca farklı eklenti paketi bulunuyor. Bu eklenti paketleri sayesinde e-ticaret sitenizi geliştirerek, farklı özellikler ekleyebilirsiniz. Bu bir avantaj olsa da ekstra eklenti paketlerinin ücretli olduğunu ve bunları kurduğunuzda ek ücretler ödeyecek olmanız bir dezavantaja dönüşebilir.

Çünkü sürekli olarak yeni eklentiler satın almanız, uzun vadede maliyetlerinizi artırabilir. Bununla beraber satılan her eklenti paketi, sitenizin teması ile uyumlu çalışmayabilir, yeterli ayar seçeneği olmayabilir veya bu eklentiler yeni sürüme güncellenmediği için düzgün çalışmayabilir. Bu nedenle bunları da göz önünde bulundurmanız önemlidir.

Geliştirmeye açıktır

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi eklenti paketleri ile Woocommerce e-ticaret sitenizi geliştirebilirsiniz. Ancak bu eklenti paketlerinin ücretli olması ve ek maliyetlerin çıkması, düşük maliyetlerle e-ticaret sitesi sahibi olma durumunu ortadan kaldırmaktadır.